קרנות פנסיה

ישנם שלושה אפיקי חיסכון פנסיוני בישראל: קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים. 

קרן פנסיה הינו אחד מאפיקי חיסכון החובה הפנסיוניים בו מחוייבים כל השכירים והעצמאים בישראל. זוהי צורת החיסכון הפופולארית ביותר בישראל בשל עלותה הנמוכה, תשואותיה הנאות המובטחות ע"י אג"ח ממשלתי מיועד, וצורת הניהול שלה המבוססת על ערבות הדדית- הדואגת לכך שהסיכונים הגלומים בה מפוזרים על פני כל אזרחי ישראל.

מהם השיקולים החשובים בבחירת קרן פנסיה?

ישנם שני עלויות עיקריות שעלינו לתת עליהם את הדעת בבחירת קרן פנסיה: דמי ניהול מהפקדה ודמי ניהול מחיסכון.

על פי החוק בישראל, דמי הניהול מהפקדה יכולים להגיע עד 6% מסכום ההפקדה, אולם בפועל ניתן למצוא חברות המציעות דמי ניהול הנמוכות מכך בהרבה.

דמי הניהול מהחיסכון הם אף נמוכים יותר ונקבעו על שיעור מרבי של 0.5% מהחיסכון. גם זה סכום מקסימום אשר קל למצוא חברות המציעות דמי ניהול נמוכים יותר. 

מחקרים מראים כי הורדה של אפילו 0.1% מדמי הניהול מהחיסכון יכולים לחסוך עשרות אלפי שקלים על פני השנים לחוסך הממוצע. ולכן, חשוב להשוות בין כל החברות בשוק ולמצוא את החברה המציעה דמי שירות נמוכים ומשתלמים.

האם יש שיקולים נוספים בבחירת קרן הפנסיה?

בהחלט. חיסכון פנסיוני טוב הוא חיסכון המותאם באופן אישי לפרופיל ההשקעה שלך. לדוגמא, הבחירה האם להשקיע את הכסף יותר במניות או יותר באג"ח תלויה בגיל ובסיבולת הסיכון שלך. כמו כן, בגילאים צעירים חשוב יותר לשים לב לגובה דמי הניהול מההפקדה, בעוד בגילאים מאוחרים יותר חשוב יותר לשים לב לגבה דמי הניהול מהחיסכון. ישנם שיקולים נוספים מעבר לגיל בבחירת התמקחות כגון גובה המשכורת ומספר השנים בהם הופקדו כספים לתיק הפנסיוני. כדי לעשות את הבחירה המושכלת, צריך לעשות חישובים חשבונאים מורכבים הלוקחים בחשבון משתנים רבים.   

למה יעקובי ושות'?

יעקובי ושות' היא חברה בעלת היכרות עמוקה עם עולם החיסכון הפנסיוני על כל נגזרותיו. אנו משתמשים בכח הצרכני שלנו על מנת להשיג תנאים מיטביים אצל חברות הביטוח השונות. האינטרס היחיד העומד לנגד עינינו הוא טובת הלקוח. ולכן, אם אתם צריכים לבחור קרן פנסיה- המקום הנכון לפנות אליו הוא יעקובי ושות'- קבוצת פיננסים לישראל.

צרו קשר

/ 5.

דילוג לתוכן