קרנות השתלמות

קרן השתלמות הינו מכשיר חיסכון לטווח בינוני וארוך המאפשר לחסוך הכנסה פטורה ממס ולמשוך את הכספים לאחר שש שנים ממועד פתיחת הקרן, וזאת ללא תשלום מס רווח הון. 

5 סיבות- למה לבחור קרן השתלמות?

  • לקבל את כל הכסף שלך בחזרה 

בעוד יש מוצרי חיסכון רבים שאינם פטורים ממס, מוצרי החיסכון היחידים הפטורים ממס הינם מוצרי השקעה פנסיונית (קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים) וקרן השתלמות. הבעיה במוצרי החיסכון הפנסיוני היא שהם אינם מאפשרים לפדות את הכסף שנחסך בהם במלואו, אלא בתשלום קנס עצום בגובה 35% מהחיסכון. לחלופין, ניתן לקבל אותם כקצבה לאחר פרישה.

בקרן השתלמות, לעומת זאת, ניתן לפדות את סכום החיסכון המלא לאחר שש שנות חיסכון בלבד. 

  • טווח השקעה גמיש ומשתלם

קרן השתלמות הינה ייחודית בכך שהיא מאפשרת לכם מחד לפדות את סכום החיסכון במלואו לאחר שש שנים, ללא תשלום קנסות או מיסים, ומאידך לשמור את הכספים בחיסכון לתקופה ארוכה- אפילו עד הפנסיה. דבר זה הופך אותה למוצר השקעה גמיש ומשתלם.

  • פטור כפול ממס

השקעה בקרן השתלמות מאפשרת פטור כפול ממס. הן במעמד ההפקדה, אז יש פטור מתשלום מס הכנסה על הכספים המופקדים בקרן והן במעמד המשיכה, אז יש פטור מלא ממס רווח הון. הטבת מס משתלמת זו הופכת את קרן ההשתלמות למכשיר החיסכון המשתלם ביותר מבין מכשירי החיסכון המאפשרים לפדות את סכום החיסכון במלואו.

  • לחסוך לעצמך- מהכסף של הבוס

שכירים המקבלים הפרשות לקרן השתלמות בעצם מקבלים מתנה מהבוס שלהם- עד 7.5% מהשכר שלהם, בהפקדה ישירה לחיסכון, מבלי שכספים אלה ייחשבו חלק מההכנסה לצורך מס. הם חופשיים גם להגדיל את סכום ההפקדה מתוך משכורתם, ולקבל פטור ממס הכנסה על הכספים שהם מפקידים.

  • גם לעצמאים

קרן השתלמות לעצמאים מוכרת גם היא כחיסכון פטור ממס. היא מאפשרת לעצמאי להפקיד עד 4.5% מהכנסתו השנתית, כאשר כספים אלה פטורים הן ממס הכנסה והן ממס רווח הון. קרן השתלמות הינה דרך חכמה לעשות תיכנון מס מיטבי- שהוא גם משתלם לטווח הרחוק!

למה יעקובי ושות'?

יעקובי ושות' היא חברה בעלת היכרות עמוקה עם עולם החיסכון על כל נגזרותיו. אנו משתמשים בכח הצרכני שלנו על מנת להשיג תנאים מיטביים אצל חברות הביטוח וההשקעה השונות. האינטרס היחיד העומד לנגד עינינו הוא טובת הלקוח. ולכן, אם אתם צריכים לבחור קרן השתלמות- המקום הנכון לפנות אליו הוא יעקובי ושות'- קבוצת פיננסים לישראל.

צרו קשר

/ 5.

דילוג לתוכן