ישנם שלושה אפיקי חיסכון פנסיוני בישראל: קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים. 

קיימים סוגים רבים של קופות גמל, אולם לרוב כאשר מדברים על קופת גמל הכוונה היא לקופת גמל לתגמולים.

קופת גמל לתגמולים הינו מכשיר חיסכון פנסיוני לטווח ארוך, ומטרתו לאפשר חיסכון ארוך טווח פטור ממס.

למה קופת גמל?

החיסכון בקופת גמל דומה במידה רבה להשקעה רגילה. אולם הוא פטור ממס, מיועד אך ורק לחיסכון לטווח ארוך ונקבע כי הפטור ממס נשאר בתוקף אך ורק אם לא מושכים את כספי החיסכון ומסכימים לקבל את החיסכון כקצבה לאחר פרישה.

דבר זה הופך את קופת הגמל לשילוב של מכשיר השקעה ומכשיר לחיסכון פנסיוני. היתרון בקופת גמל על פני חיסכון בקרן פנסיה הוא הגמישות בהשקעות המאפשרות לחוסך לבחור כיצד להשקיע את חסכונותיו, והאופציה למשוך את חסכונותיו בתשלום 35% מס. כמו כן, בדומה לביטוח המנהלים, בקופת הגמל אין את רכיב הערבות ההדדית ולכן אין סיכונים הקשורים להתנהלותם של שאר אזרחי ישראל.

כמו כן, החוק בישראל מאפשר לנייד את החיסכון הפנסיוני בין שלושת מכשירי החיסכון הפנסיוני: קופת גמל, קרן פנסיה וביטוח מנהלים. דבר זה מאפשר לכם לחסוך דרך קופת הגמל עם הגמישות הגלומה בהשקעה כזאת, ואז לנייד את קופת הגמל לסוג חיסכון פנסיוני אחר אם מתברר שצורת חיסכון אחרת משתלמת יותר.

כיצד בוחרים קופת גמל?

חיסכון פנסיוני טוב הוא חיסכון המותאם באופן אישי לפרופיל ההשקעה שלך. לשם כך, רצוי להתייעץ עם סוכן ביטוח מומחה שיכול לעזור לך לבחור מבין מגוון האופציות הקיימות בשוק. יש משתנים רבים שצריך לקחת בחשבון כגון גובה המשכורת, חסכונות קיימים ומטרת ההשקעה. לאחר שהסוכן ייקח בחשבון את כל המשתנים הייחודיים שלך, ואם יתברר שקופת גמל הוא מכשיר החיסכון הנכון עבורך, יעזור לך סוכן הביטוח לבחור חברת ביטוח/ השקעות שם תפתח את קופת הגמל. לחברות יש מגוון רחב מאוד של מסלולים המתאימים לפרופילים שונים של משקיעים, וכלל לא פשוט להבין את כולם ולבחור את המסלול הנכון. בשביל זה אתה צריך סוכן מקצועי וסבלני שיישמח להסביר לך את כל מה שתצטרך לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת.

למה יעקובי ושות'?

יעקובי ושות' היא חברה בעלת היכרות עמוקה עם עולם החיסכון הפנסיוני על כל נגזרותיו. אנו משתמשים בכח הצרכני שלנו על מנת להשיג תנאים מיטביים אצל חברות הביטוח השונות. האינטרס היחיד העומד לנגד עינינו הוא טובת הלקוח. ולכן, אם אתם צריכים לבחור קופת גמל- המקום הנכון לפנות אליו הוא יעקובי ושות'- קבוצת פיננסים לישראל. 

צרו קשר

/ 5.

דילוג לתוכן