ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית הינו ביטוח המיועד לבעלי מקצועות חופשיים (עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, מנהלי תיקי השקעות וכו') אשר מעוניינים בהגנה מפני תביעות משפטיות בגין רשלנות, מחדל או טיפול לקוי שנעשו בתום לב.

באמת צריך את זה?

לצערנו, תביעות משפטיות כנגד בעלי מקצועות חופשיים צוברות פופולאריות בשנים האחרונות. ניתן לראות זאת בסטטיסטיקות משפטיות כגון מספר התביעות בגין רשלנות רפואית, שמספרם עלה ב30% בעשר השנים האחרונות.

במקרים רבים, תביעות אלה מוגשות כנגד בעל המקצוע עצמו ולא רק כנגד החברה או בית החולים בו הוא עובד. דבר זה חושף בעלי מקצועות חופשיים לסיכונים קשים של הוצאות בית משפט גבוהות ולעיתים תשלום נזקים בגין מעשה הרשלנות. 

מה מכסה ביטוח אחריות מקצועית?

ניתן למצוא וריאציות שונות של ביטוח האחריות המקצועית, אולם יש מכנה משותף בסיסי למרבית הביטוחים והוא כולל שלושה אלמנטים:

  1. כיסוי הוצאות הגנה משפטית 
  2. כיסוי הוצאות משפט (קנס או תשלום פיצויים לתובע)
  3. חובת תום לב 

חברות שונות מציעות מסלולים שונים הנבדלים ביניהם במשך האחריות (האם היא מכסה גם מקרים שקרו לפני רכישת פוליסת הביטוח שבגינן לא הוגשו תביעות עד לרגע רכישת הפוליסה), ומסלולים המיועדים לבעלי חברות/ מעסיקים שעובדיהם עשו מעשה רשלנות.

איך בוחרים פוליסת ביטוח?

כאשר באים לבחור פוליסה, חשוב לבדוק מגוון פרמטרים: האם הפוליסה מציעה כיסוי רטרואקטיבי (מקרים שקרו לפני מועד רכישת הפוליסה שבגינן לא הוגשו תביעות עד מועד רכישת הפוליסה)? האם פוליסה זו מיועדת למעסיקים או לעצמאים? מהו גובה הסיוע המשפטי שהם מוכנים לכסות?  

סוכנות ביטוח טובה תדע לשאול את כל השאלות הנכונות ולעזור לכם לבחור מבין מגוון החברות והמסלולים הקיימים בשוק בהתאמה לצרכים הספציפיים שלכם.

למה יעקובי ושות'?

יעקובי ושות' היא חברה בעלת היכרות עמוקה עם עולם הביטוח על כל נגזרותיו. אנו משתמשים בכח הצרכני שלנו על מנת להשיג תנאים מיטביים אצל חברות הביטוח השונות. האינטרס היחיד העומד לנגד עינינו הוא טובת הלקוח. ולכן, אם אתם צריכים ביטוח אחריות מקצועית- המקום הנכון לפנות אליו הוא יעקובי ושות'- קבוצת פיננסים לישראל.  

צרו קשר

/ 5.

דילוג לתוכן