ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא ביטוח המכסה מגוון רחב של מצבים רפואיים שאינם מכוסים על ידי קופות החולים כגון תרופות שאינן בסל התרופות, השתלות, פיצויים בגין מחלה או תאונה, בדיקות ללא תור במכונים פרטיים ובחירת מנתח או מרדים פרטי בארץ ובחו"ל.

מהו ביטוח רפואי פרטי?

בישראל, כולם מקבלים החל מיום הלידה כיסוי רפואי בסיסי במסגרת קופות החולים. אולם, רבים אינם מודעים לכך שקופות החולים אינן מכסות מגוון רחב של מצבים רפואיים. דבר זה יוצר בורות גדולה וחוסר הבנה מהו ביטוח רפואי פרטי ואת היתרונות הגלומים ברכישת פוליסה פרטית.

ביטוח רפואי פרטי כשמו כן הוא; כיסוי ביטוחי המכסה מקרים רפואיים שאינם מכוסים על ידי מערכת הבריאות הממלכתית- כלומר קופות החולים. ביטוח זה הינו בעצם חוזה הנכרת בין המבוטח- כלומר אתם- לבין המבטח, שבמסגרתו מתחייב המבטח לכסות תשלומי תרופות, להעניק גישה מהירה וזולה לטיפולים רפואיים במכונים פרטיים ולעיתים אף לשלם פיצויים למבוטח בגין נזק רפואי שקרה לו. 

הכיסויים הביטוחיים מתחלקים לשלושה קבוצות עיקריות: 

  1. כיסוי תרופות שאינן בסל הבריאות
  2. פיצויים בגין תאונה או מחלה
  3. ניתוחים וטיפולים מחליפי ניתוח, בארץ ובחו"ל

תרופות שאינן בסל התרופות

נראה שדיוני סל התרופות מעניינים בעיקר את החולים באותן מחלות קשות שאינן מכוסות בתקציב סל התרופות, הקורסים כלכלית בשל העלות הגבוהה של התרופות שהם זקוקים להם על מנת להמשיך לשרוד. לסל התרופות תקציב מוגבל, אותו היא מעדיפה להוציא על תרופות זולות יותר המאפשרות לה לכסות יותר חולים ולא על התרופות היקרות ביותר. ולכן, דווקא התרופות היקרות ביותר לחולים במחלות הקשות ביותר- אינן מכוסות.

אולם, גם אותם החולים היו אנשים בריאים לפני שאובחנו באותה מחלה קשה, וזה יכול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו. כדי למנוע מתרחיש בלהות שכזה לקרות לכם, חשוב לרכוש כיסוי ביטוחי המכסה את התרופות שאינן בסל הבריאות. פוליסות ביטוח רפואי מלאות עוזרות להימנע מהסיכון הכלכלי הגלום בגילוי מחלה שאינה מכוסה בתקציב סל התרופות, וזאת בשל הכיסוי הביטוחי הרחב שהן מעניקות.  

פיצויים בגין תאונה או מחלה

הדבר העיקרי אותו לא מכסות קופות החולים כמעט בכלל הוא עניין הפיצויים הכספיים לאנשים בשל הנכות, אבדן כושר העבודה והכיסוי לטיפול הסיעודי לו הם נזקקים לאחר תאונה או בשל מחלה קשה. דברים אלה מטופלים באופן חלקי על ידי ביטוח לאומי אולם הפיצויים אותם מכסה הביטוח הלאומי זניחים לעומת ההוצאות הרבות. מחאת הנכים הביאה לתשומת ליבנו את המצוקה הכלכלית הקשה בה נמצאים אנשים שאיבדו יכולות בסיסיות כמו היכולת להתנייד באופן עצמאי ולעבוד, הנזקקים לעיתים לעזרה סיעודית צמודה מגילאים מאוד צעירים. 

השתתפות המדינה בעזרה סיעודית מגיעה רק לכחצי מהעלויות של העסקת עובד זר. דבר זה שם נטל כלכלי עצום על אנשים שנהיו סיעודיים בשל מחלה או תאונה.

סעיף הפיצויים בביטוחי הבריאות הפרטיים מאפשרים למבוטחים את השקט הנפשי הכרוך בידיעה שבמקרה של נכות או פציעה קשה, הם יקבלו פיצוי כספי מלא שיעזור להם לחיות בכבוד לשארית חייהם.

כיסוי לבדיקות, טיפולים מחליפי ניתוחים, ניתוחים בארץ וניתוחים בחו"ל

דבר ידוע הוא שמערכת הרפואה הישראלית היא אמנם זולה ביחס למערכות רפואה במדינות מסויימות, אולם עם המחיר הזול באה האיכות הנמוכה יותר של הרפואה, התורים הארוכים לבדיקות, חוסר היכולת לבחור רופאים מנתחים פרטיים ותור ארוך להשתלות איברים. במקרים של מחלות קשות ונדירות, רבים מעדיפים לעבור ניתוחים בידיהם של מומחים בעלי שם עולמי במדינות מערביות עם מערכות רפואה מתקדמות או לבחור בעצמם את הרופא המנתח הפרטי שלהם. אולם, התורים הארוכים לבדיקות יחד עם העומס על בתי החולים בשילוב העובדה שקופות החולים כמעט ולא מכסות ניתוחים בחו"ל, גורמות לאנשים שאינם מכוסים באופן פרטי הזקוקים לבדיקות, טיפולים מחליפי ניתוח וניתוחים לסבול זמן רב משהם חייבים, להיות כפופים ללוח הזמנים העמוס של מכוני הבדיקות והרופאים בבתי החולים ולעיתים אף למות בהמתנה לאיבר להשתלה. 

פוליסת ביטוח רפואי פרטית מאפשרת למבוטחים מגוון אופציות כגון הליכה לבדיקות מהירות במכונים פרטיים, כיסוי ביטוחי לטיפולים מחליפי ניתוח וכיסוי ביטוחי לניתוחים פרטיים, בארץ ובחו"ל.

מי צריך לקנות ביטוח בריאות

ייתכן ואתם אנשים צעירים ובריאים ואתם תוהים לעצמכם: למה אני בכלל צריך ביטוח בריאות? אני אחכה שאהיה מבוגר יותר או חולה- ואז ארכוש לעצמי פוליסה". בעוד חשיבה זו נראית הגיונית לנו, הישראלים, בשל העובדה שביטוח הבריאות הממלכתי חייב לקבל אותנו ללא תלות במצבנו הרפואי, האמת היא שבביטוח פרטי המצב הוא בדיוק הפוך.

ביטוח רפואי פרטי מיועד קודם כל לאנשים בריאים ללא מחלות רקע. ביטוח, כשמו כן הוא, מטרתו להבטיח שבמקרה של מחלה או פציעה בלתי ניתנת לחיזוי- ניתן יהיה לקבל עזרה ופיצויים. כאשר התאונה כבר קרתה או המחלה כבר התפרצה- רוב ביטוחי הבריאות יהססו מלקחת אתכם כלקוחות ואם יסכימו- יהיה זה בפרמייה גבוהה יותר, וייתכן שלא תכסה מגוון מצבים רחב כמו הביטוח הפרטי הבסיסי- כולל המצב שבגינו רציתם להצטרף לפוליסה. רכישת פוליסת ביטוח בעודכם צעירים ובריאים יבטיח לכם תשלומים נוחים וזולים, וכיסוי ביטוחי מלא יותר במקרה של מחלה או פציעה.

וכמובן, אם כבר נפצעתם או פרצה אצלכם מחלה- זו לא סיבה לא לפנות אלינו! נציגינו ישמחו להסתכל על התיק הבריאותי שלכם ולמצוא פוליסה המתאימה לכם. 

למה יעקובי ושות'?

יעקובי ושות' היא חברה בעלת היכרות עמוקה עם עולם הביטוח על כל נגזרותיו. אנו משתמשים בכח הצרכני שלנו על מנת להשיג תנאים מיטביים אצל חברות הביטוח השונות. האינטרס היחיד העומד לנגד עינינו הוא טובת הלקוח. ולכן, אם אתם צריכים ביטוח אבדן כושר עבודה- המקום הנכון לפנות אליו הוא יעקובי ושות'- קבוצת פיננסים לישראל.  

צרו קשר

/ 5.

דילוג לתוכן