כל הסיבות לשחרור כספי פנסיה לפני סיום עבודה

רוב האנשים יודעים, שברגע שמסתיימים יחסי עובד מעביד הם רשאים לדרוש שחרור כספי פנסיה מקרן הפנסיה שלהם. ברוב המקרים, אנשים מושכים את כספי הפנסיה רק אם הם לא צברו שם סכומים גבוהים. אולם, כאשר עובד צובר וותק, גם הקרן שלו גדלה בהתאם, והכסף שנשמר לו לשנות הפרישה הופך להיות עתודה כלכלית שמעניקה ביטחון ושקט נפשי.

אולם, מעט מאוד אנשים מודעים לכך, שאת כספי הפנסיה ניתן לשחרר ולמשוך מהקרן גם ללא סיום יחסי עובד מעביד, דהיינו ללא צורך במכתב פיטורים.

למה זה טוב? במאמר שלפניכם כל הסיבות לשחרור כספי פנסיה לפני סיום עבודה, וגם, מתי זה יהיה הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

  1. מכסים את המינוס, סוגרים הלוואות ומחזירים חובות

לא מעט אנשים מתמודדים עם קושי בניהול תזרים המזומנים ובחוסר מזומנים, שמביא אותם להתדרדרות כלכלית. בין שמדובר בהתנהלות פיננסית לקויה, חוסר ידע והדרכה לניהול פיננסי נכון או כורח הנסיבות שתובע מהאנשים הוצאות גבוהות יותר ממה שהם מצליחים להכניס, התדרדרות פיננסית היא כדור שלג שיכול להתדרדר במדרון תלול מהר מאוד, לפעמים מהר מידי.

כדי לעצור את המשבר הנוראי הזה אנשים מחפשים פתרונות שונים, כאלו שיתנו להם שקט נפשי לאורך זמן ויאפשרו להם להתנהל נכון. סוג של איפוס ובמקרים קיצוניים, חבל הצלה מפני מצבים קשים יותר כמו חדלות פירעון.

  • מנצלים את הכסף שיש במקום לקחת הלוואה

אף על פי שכדאי ומומלץ לכל אחד לשמור את כספי הפנסיה שלו לעתיד, יש שמוצאים לנכון להשתמש בהם כדי לממן טיפולים יקרים, לעזור לילדים בלימודים או ברכישת דירה, להגשים חלום ישן ועוד.

שחרור כספי פנסיה במקרים אלו דומה לשחרור כספים מקרן נאמנות, ויש שמוצאים זאת פתרון טוב יותר מלקיחת הלוואה, במיוחד אם נתוני האשראי שלהם לא חיוביים.

  • מקטינים את ההפסדים

ידוע שהקרנות ומוצרים פיננסיים נוספים שבהן הציבור חוסך כספים מושקעות על ידי המדינה בדרכים שונות.

עם כל הצער שבדבר, בשנים האחרונות לא מעט קרנות פנסיה הושקעו באופן שגרם לרבים להפסיד מכספם, מה שעודד אותם למשוך את הכספים שלהם על מנת להימנע מהפסדים נוספים.

האם שחרור כספי פנסיה זה הצעד הטוב ביותר שתוכלו לעשות?

אין ספק, שמשיכת כספי פנסיה לפני סיום עבודה, היא צעד שעשוי להיות רדיקלי במקרים מסוימים. אף על פי שהוא עשוי להועיל מאוד ולהציל את האדם מפני קריסה כלכלית טוטלית, לפני שפונים לאפיק זה לצורך גיוס הון, "שבירת חסכונות" ו/או המרות מט"ח ישן מומלץ לבחון דרכים נוספות.

חברת יעקובי ושות' מתמחה בדיוק בנושאים אלו. באפשרותכם לפנות אל היועצים שלנו בכדי לבחון מה הכי משתלם עבורכם וכיצד כדאי לכם פעול.

במקרים רבים אנו מציעים ללקוח לקחת משכנתא על חשבון נכס קיים או הלוואה על חשבון קרן הפנסיה. היתרון בפתרונות שלנו הוא, שהם נותנים מענה אופטימלי לצרכים של הלקוח.

צוות המומחים שלנו מיומן במציאת פתרונות, ועל מנת להבטיח שלא תאבדו את העתודה הכלכלית שלכם, אנו מתחייבים לבחון את כל האפשרויות שעומדות לרשותכם.

אם משיכת כספי הפנסיה היא המוצא הטוב ביותר עבורכם, אנו יכולים לסייע לכם לעשות זאת בדרך הבטוחה והמהירה.

/ 5.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן