זקוקים למשכנתא והבנק סרב? פתרון למסורבי משכנתא

לא מעט אנשים זקוקים להלוואה גדולה לרכישת נכס, לביצוע השקעה ועוד. כיום ניתן לקחת משכנתאות שמתאימות לצרכים שונים, וחלקן אף מותאמות לקהלי יעד ספציפיים כמו בני הגיל השלישי לדוגמה. עם זאת, שום דבר לא מבטיח שהבנק יסכים לתת משכנתא חדשה או כל משכנתא אחרת לכל מי שמבקש אותה, ובמקרים לא מעטים אנשים נאלצים לקבל סירוב. המשיכו לקרוא וגלו מהו הפתרון למסורבי משכנתא שמציעה חברת יעקובי ושות'.

למה קשה יותר לקבל משכנתא מהלוואות אחרות?

לקיחת משכנתא שונה באופן מהותי מלקיחת כל הלוואה מסוג אחר.

למעשה, מדובר בהלוואה הרבה יותר גדולה – סכום ההלוואה גבוה הרבה יותר, פרק הזמן שבו מוחזרת ההלוואה ארוך הרבה יותר, הסיכון גדול בהרבה וגם תמהיל ההלוואה הרבה יותר מורכב.

על מנת לתת ללקוח הלוואה כל כך מורכבת וגדולה, הבנק חייב להבטיח לעצמו שהוא מצמצם את הסיכון שהוא לוקח ככל שניתן. לשם כך הוא דורש בטחונות ונתונים פיננסיים שונים אודות ההתנהלות של הלווים, גובה ההכנסות שלהם וכו'.

הבנק בוחן כל לווה בזכוכית מגדלת על מנת להבטיח שהוא לא לוקח שום סיכון מיותר, ושהלווים יוכלו לעמוד בכל תנאי ההלוואה.

האם סירוב למשכנתא הוא המילה האחרונה?

על מנת לענות על השאלה הזו, נסביר מהן הסיבות שבגללן הבנק עלול לסרב לתת לכם משכנתא:

  1.  דרישה לאחוזי מימון גבוהים מצד הלווים.
  2. נתוני אשראי שליליים, בכללותם אי עמידה בהחזרים של הלוואות בעבר או צ'קים חוזרים.
  3. אי עמידה של הלווים בקריטריונים שונים כמו וותק בעבודה לדוגמה, שמעיד על יציבות ההכנסות של הלווים.
  4. נתוני נכס לא אטרקטיביים.

מה הטעות הנפוצה שמסורבי משכנתא נוטים לעשות?

מרבית האנשים שמקבלים סירוב נוטים לפעול ב- 2 דרכים:

  1. לוותר על החלום לקנות נכס.
  2. להגיש בקשה נוספת למשכנתא בבנק אחר.

חברת יעקובי ושות', שמתמחה בייעוץ משכנתאות פרטי ובטיפול במשכנתא למסורבים, מציעה לכל מי שקיבל סירוב על ידי הבנק לבחון תחילה, למה הוא קיבל מהבנק סירוב למשכנתא. מכיוון שיכולות להיות מגוון סיבות לכך שהלקוח קיבל סירוב מהבנק, חשוב להגדיר את המכשול שעומד בפני הלקוח ולנסות להסירו.

כך לדוגמה, אם נתוני האשראי של הלקוח פוגעים בזכאותו לקבל משכנתא, ניתן לבקש לעדכן אותם ולהוכיח התנהלות פיננסית סדירה.

איזה פתרון למסורבי משכנתא מציעה חברת יעקובי ושות'?

חשוב לדעת, שיש פתרון למסורבי משכנתא, אך חשוב לפעול בחוכמה. בעזרת חברה לייעוץ משכנתאות ניתן לאבחן את הסיבה לכך שהלקוח קיבל סירוב ולפעול בכדי לשנות את נתוני הסף שלו לקבלת משכנתא.

לעתים הבחירה במשכנתא כזו או אחרת עשויה להטות את הכף. לא נדיר להיתקל בלקוחות שסורבו על ידי הבנק בבקשתם למשכנתא מסוג אחד ובדרישתם למשכנתא הפוכה או משכנתא מסוג אחר הם נענו בחיוב. ייעוץ משכנתאות פרטי הוא הדרך לקבל את כל המידע שנחוץ כדי להכיר את סוגי ההלוואות שעומדים לרשותכם ולבחור את המשכנתא הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם.

בכדי להיות בטוחים, תוכלו לבצע בדיקת זכאות.

עוד פתרון למסורבי משכנתא שחברת יעקובי ושות' מציעה לקהל לקוחותיה הוא לקיחת משכנתא חוץ בנקאית. למרות שזו משכנתא שתדרוש מכם לשלם עמלות קצת יותר גבוהות, בבניית תמהיל נכון ניתן להגשים את החלום ולצעוד אל עבר דירה או נכס חדשים.

מכיוון שחברת יעקובי ושות' מגישה מידי חודש עשרות בקשות למשכנתאות, היא מוכרת בקרב המערכת הבנקאית והחוץ בנקאית. המוניטין שבנתה לעצמה לאורך השנים מיצב אותה כחברה אמינה ואיכותית, מה שמאפשר לכם ליהנות מהיתרונות של זה.

/ 5.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן