משכנתא חוץ בנקאית

נהוג לחשוב שמשכנתא אפשר לקבל רק דרך גופים בנקאיים, אולם בשנים האחרונות, חברות פיננסיות גדולות וקטנות, כמו חברות ביטוח ואפילו חברות פרטיות מציעות לקהל הרחב להיכנס אל שוק הנדל"ן ולרכוש נכס ראשון.

אף על פי שלקיחת משכנתא בבנק נחשבת תמיד לאופציה טובה יותר, לא לכולם יש את האפשרות לנצל זאת.

למי מתאימה משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית מתאימה לכל מי שכבר ניסה לקבל משכנתא בבנק וקיבל סירוב מסיבות שונות. בין שמדובר בהיסטוריית האשראי, בגובה ההכנסות, בגובה ההון העצמי או כל סיבה אחרת, אם גם אתם כמהים לרכוש נכס ראשון למגורים או להשקעה, והבנק לא מאפשר לכם לעשות זאת, כעת יש לכם פתרון.

משכנתא חוץ בנקאית ניתנת על ידי גופים גמישים יותר ביחס לבנקים שמוכנים לקחת סיכונים גדולים יותר, אולם מסיבה זו הם עשויים לדרוש מכם לשלם קצת יותר.

עד כמה בטוח לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

יש כמה דברים שמאוד חשוב לדעת לפני שפונים לבקש משכנתא חוץ בנקאית. ראשית, קיימת רגולציה מסודרת ואכיפה, והתחום מפוקח על ידי בנק ישראל. אם אתם לוקחים משכנתא מגוף פיננסי או חברה פרטית שמורשים לעסוק במשכנתאות, אתם בטוחים.

שנית, מכיוון שהאנשים שפונים לקבל משכנתא חוץ בנקאית הם מסורבי בנקים, המסלולים של המשכנתאות החוץ בנקאיות עלולים להיות פחות אטרקטיביים מאלו שהייתם מקבלים בבנק. הסיבה לכך היא רמת הסיכון הגבוהה הכרוכה במתן הלוואות גדולות לטווח ארוך. עם זאת, מאחר ויש תחרות מאוד גבוהה בשוק, בעזרת יועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי ניתן לקבל הצעות משתלמות ויותר אטרקטיביות.

עוד חשוב לציין, שעבור מי שאין ביכולתו לעמוד בהחזרי המשכנתא לא מומלץ להיכנס לתהליך מלכתחילה, במיוחד לאור העובדה שהריביות וקנסות בגין פיגורי תשלום עלולים להיות גבוהים ביחס למסלולים שמקבלים לקוחות בעת לקיחת משכנתא בנקאית. לעתים לא די בהגשמת החלום, שכן צריכה להיות גם היכולת לממן אותו לאורך זמן.

למה כדאי להיעזר בחברה חיצונית שמייעצת בנושא משכנתא?

ייעוץ משכנתאות יכול לחסוך לכם בין עשרות למאות אלפי שקלים לאורך השנים, במיוחד בתחום המשכנתאות החוץ בנקאיות, שם התחרות גדולה וניתן למצוא מגוון מסלולים שמתאימים לכל משקיע.

אחד הדברים שחשוב לבחון לפני שלוקחים את המשכנתא הוא, מה היכולת הפיננסית של הלקוח, ובמה הוא מסוגל לעמוד לאורך זמן. מכיוון שמשכנתא היא הלוואה לטווח ארוך של עשרות שנים, חשוב להתחשב בגורמים שונים ולקחת בחשבון את כל המרכיבים שעלולים להשפיע על יכולתו של הלקוח לעמוד בהחזרים בעקביות.

יועצי משכנתאות פרטיים חשופים תמיד לעסקאות, ובגלל שהם מגישים מספר רב של הצעות מידי חודש, הם מסוגלים לקבל הצעות שהלקוח לא היה מקבל אם היה פונה באופן עצמאי לקחת משכנתא. פרט לכך, יועצי משכנתאות מיומנים בניהול משא ומתן ומסוגלים להתאים לכל לקוח את התמהיל שנכון לו ומתאים לצרכים וליכולות שלו באופן אופטימלי.

פרט חשוב שכדאי לדעת הוא, שתחום המשכנתאות החוץ בנקאיות מכיל גם גופים לא חוקיים (שוק אפור ועולם תחתון). בעזרת יועץ משכנתאות תבטיחו לעצמכם שאתם פונים רק לגופים שפועלים על פי חוק, מפוקחים ובטוחים.

לסיכום,

בדומה למשכנתא בנקאית, גם משכנתא חוץ בנקאית מצריכה הרבה מאוד ידע והבנה. מכיוון שמדובר בהלוואה בסיכון גבוה יותר, חשוב לוודא כי היכולת הכלכלית לעמוד בהחזרים הנה לאורך זמן, ושמסלולי ההלוואה מתאימים באופן אופטימלי למשקיעים.

מכל הסיבות שציינו לעיל אנו ממליצים להיעזר במומחי המשכנתאות של יעקובי ושות'. ניסיון של שנים בתחום המשכנתאות והפיננסים הוליד עבור קהל הלקוחות שלנו תובנות, מערכת קשרים ענפה עם גופים פיננסיים בנקאיים וחוץ בנקאיים ומיומנויות הכרחיות כמו ניהול משא ומתן, ראייה פיננסית רחבה ועוד. כל אלו ועוד עומדים לשירותכם יחד עם רואה חשבון וכלכלן שמתמחים במשכנתאות, כדי שתוכלו לקבל את המשכנתא שלכם בתנאים הכי טובים עבורכם, להגשים את החלום וליהנות מנכס ראשון.

צרו קשר

/ 5.

דילוג לתוכן