כל הסיבות לבחירת ייעוץ משכנתאות פרטי ולא ייעוץ משכנתאות מהבנק

ישנן מגוון דרכים שונות לקבל משכנתא. השתיים העיקריות הן דרך הבנק או באמצעות שירותי ייעוץ משכנתאות פרטי.

כיום חלק גדול משוק המשכנתאות מתווך על ידי חברות ויועצים שמעניקים שירותי ייעוץ משכנתאות.

למה נחוץ ללקוח לקבל ייעוץ משכנתאות?

מרבית האנשים לא בקיאים במושגים פיננסיים שונים כמו ריבית פריים, לוח סילוקין או הלוואת גרייס. מכיוון שלקיחת משכנתא היא צעד מאוד משמעותי שיש לו השלכות ארוכות טווח, חשוב שכל אחד ידע מהן ההשלכות של כל מרכיב בתמהיל ויבחר את מה שנכון עבורו בצורה מושכלת וחכמה.

למרבה הפלא, גם אנשים שמכירים את הז'רגון המקצועי של יועצי המשכנתאות לא תמיד מצליחים לראות את התמונה הרחבה. בהעדר הבנה פיננסית וראייה לטווח הרחוק וללא היכולת לשקלל את סך כל השיקולים, המטרות והיכולות של הלווים, הלקוח יכול להפסיד הרבה מאוד מעסקה שנראית אטרקטיבית אך לא בהכרח מתאימה לו.

למה כדאי להיעזר בשירות ייעוץ משכנתאות פרטי?

  1. דואגים לאינטרס של הלקוח

ייעוץ משכנתאות הוא שירות שניתן לכל לקוח גם במסגרת המערכת הבנקאית. אולם, מכיוון שהבנק הוא גוף פיננסי לכל דבר ועניין, המטרה שלו לפני ואחרי הכול היא לייצר רווח כלכלי. זה אומר, שבאופן וודאי הוא לא יציע ללקוח את מה שהכי טוב לו, אלא את מה שישרת נאמנה את האינטרס של הבנק.

יועצי משכנתאות שעובדים במערכת הבנקאית כפופים לדרישות הבנק שמעסיק אותם ומשלם להם את המשכורת. גם אם יש להם רצון לעזור ללקוח, הם לא יכולים לחשוף בפניו את כל הקלפים, ותמיד ישאירו מרווח תמרון שישחק לטובת הבנק.

ייעוץ משכנתאות פרטי מבטיח ללקוח שיש מי שדואג רק לאינטרס שלו – החיסכון הכספי ובניית התמהיל שיאפשר לו לעמוד בהחזרי המשכנתא בטווח הארוך מבלי להרגיש שהמשכנתא חונקת אותו.

  • מתחשבים בכל הצרכים, המטרות והיכולות של הלקוח בטווח הארוך

בעוד שהבנק יבקש נתונים פיננסיים מהלקוח על מנת להעריך את גובה הסיכון שהוא לוקח במתן ההלוואה ללקוח, יועץ פרטי ידאג לקחת בחשבון מגוון רחב של משתנים שנועדו להבטיח ללקוח מינימום סיכונים ומקסימום מרחב תמרון פיננסי לטווח הארוך.

  • מביאים מגוון הצעות ויוצרים תחרות שמשחקת לטובת הלקוח

ייעוץ משכנתאות פרטי מסוגל לאתר עבור הלקוח מגוון רחב של הצעות מבנקים ומסניפים שונים. בעוד הלקוח מוגבל להצעה שהוא מקבל מהבנקים אליהם הוא פונה, יועץ המשכנתאות נחשף לכל העסקאות שקיימות בשוק, בכללותם עסקאות שהלקוח לא ייחשף אליהם אם יפנה לבנק באופן ישיר.

  • חוסכים זמן, טרטור וכאבי ראש

יועץ משכנתאות חוסך ללקוח טרטור, המצאת טפסים והמתנה לפגישה בבנק או לקבלת תשובות. הוא יכול להניע את תהליך לקיחת המשכנתא במהירות וביעילות, להשוות הצעות ולברור מתוכן את אלו שהכי רלוונטיות, כך שהלקוח יוכל לנצל הזדמנויות שעומדות על הפרק מבלי לחשוש שמא יפספס אותן.

  • מיומנים בניהול משא ומתן

בין מיומנויותיו המקצועיות של יועץ משכנתאות פרטי נמנית היכולת לנהל משא ומתן, מה שלא כל לקוח יודע לעשות, במיוחד לא מול המערכת הבנקאית. פרט לכך, אם החברה שפניתם אליה מגישה הרבה בקשות למשכנתאות מידי חודש, היא מייצרת עבור הלקוח כוח קנייה, שמאפשר לקבל הצעות טובות יותר באופן משמעותי.

  • חשופים לעסקאות מחוץ למערכת הבנקאית

אף על פי שמשכנתא חוץ בנקאית עלולה לעלות ללקוח קצת יותר, היא עשויה להיות פתרון נפלא למסורבי הבנקים. בעזרת חברת ייעוץ משכנתאות ניתן לבחון למה הבנק סרב לתת משכנתא ללקוח, האם ניתן לשנות זאת, ובמידה שלא, לקבל משכנתא למסורבים דרך גופים חוקיים ומפוקחים מחוץ למערכת הבנקאית.

לסיכום, בחירה בחברה לייעוץ משכנתאות מעניקה מגוון יתרונות מאוד משמעותיים ללקוח, אך בשורה התחתונה, זוהי חוויה אחרת לגמרי שהלקוח חווה בתהליך לקיחת משכנתא או מחזור משכנתא.

/ 5.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן