טיפים לבחירת חברה לייעוץ משכנתאות

יש מגוון תועלות שתוכלו לקבל מבחירה מושכלת של חברת ייעוץ למשכנתאות. זה עשוי להניב לכם חיסכון כלכלי, לפתוח בפניכם אפשרויות להחזרים שלא הייתם מקבלים בפנייה ישירה לבנק, לחשוף אתכם לתמהיל שמותאם לצרכים ולמטרות שלכם באופן אישי, לחסוך לכם זמן וטרטור ואפילו לייעל את הליך המשא ומתן.

ייעוץ משכנתאות פרטי הוא אחת הדרכים הטובות ביותר גם ללקיחת משכנתא למסורבים.

אולם השאלה הנשאלת היא, איך מאתרים את החברה הטובה מכולן?

בשוק יש אינספור חברות שמציעות ייעוץ משכנתאות, וכמו בכל תחום שירות, בחירת החברה הטובה מכולן עלולה להיות משימה מאתגרת.

כאשר מדובר במהלך פיננסי כל כך משמעותי, שעשוי להשפיע על חייכם לאורך זמן רב ובצורה מהותית, עליכם לוודא שאתם בידיים המקצועיות והטובות מכולן.

חברת יעקובי ושות' מתמחה בייעוץ משכנתאות ומחזור משכנתא. בחברתנו תמצאו את היועצים הפיננסיים המובילים בתחומם, כולם יוצאי המערכת הבנקאית.

אספנו עבורכם את הטיפים של צוות המומחים שלנו, שיעזרו לכם לבחור את החברה לייעוץ משכנתאות שתבטיח לכם את השירות הטוב ביותר ואת תמהיל המשכנתא הכי אופטימלי עבורכם. גזרו ושמרו!

  • האם חברת הייעוץ עובדת עם כל הבנקים או שהיא מוגבלת לספקים ספציפיים?

השאלה הזו היא קצת טריקית. נסביר.

חברה לייעוץ משכנתאות שמגישה הרבה בקשות למערכת הבנקאית (והחוץ בנקאית, כאשר מדובר במשכנתא למסורבים) יוצרת עבור הלקוחות שלה כוח קנייה אדיר, שמאפשרה לה לקבל הצעות טובות יותר, מכיוון שהאינטרס של הבנקים והגופים הפיננסיים הוא למכור יותר משכנתאות.

אך אליה וקוץ בה,

כאשר חברה לייעוץ משכנתאות עובדת עם מספר ספקים מוגבל, היא מוגבלת גם במגוון ההצעות שהיא מקבלת, ומקטינה את התחרות בשוק על הלקוחות שלה. זה אומר, שהחברה משרתת בסופו של דבר את האינטרס של הגופים הפיננסיים, ולא בהכרח את זה של הלקוחות שלה.

בבחירת חברה לייעוץ משכנתאות עליכם לוודא 2 דברים:

  1. שהחברה עובדת עם בנקים וסניפי בנקים בפריסה נרחבת, מה שיבטיח לכם שתקבלו הצעות אטרקטיביות ושהמערכת תילחם עליכם. זה ייתן לכם יתרון גם בהליך המשא ומתן.
  2. שהחברה מגישה מספר גבוה של בקשות למשכנתאות מידי חודש (לפחות כמה עשרות), מה שיעיד על כוח הקנייה שהיא יצרה בקרב הלקוחות שלה בשוק המשכנתאות.
  • האם החברה יכולה להפנות אתכם ללקוחות ממליצים?

אתם יכולים לחקור על חברות שונות באינטרנט. להיכנס לפרופיל עסקי שהיא מנהלת ברשתות החברתיות, לקרוא מאמרים מקצועיים בבלוג האתר, אך האינדיקציה האמיתית והכי חזקה לפעילותה היא המלצות מפי הלקוח.

וזה המקום לציין, שמפרגנות ככל שיהיו, עדויות ברשת קיימות למכביר, אך כדי להיות בטוחים שההמלצה היא אותנטית, בקשו מהחברה שפניתם אליה לייעוץ טלפון של לקוח או שניים שאפשר לשוחח עימם.

בשיחתכם עם הלקוחות של החברה תוכלו לשאול על התהליך שעברו ועל יתרונות השירות, אך השאלה החשובה מכולן היא, "האם הייתם חוזרים לקבל את השירות מאותה החברה גם בעתיד"?

  • מה הערך המוסף של החברה שפניתם אליה?

חלק מהחברות שעוסקות בייעוץ משכנתאות פרטי עוסקות בתחומים פיננסיים נוספים. בבחירת החברה שתיתן לכם ייעוץ משכנתאות, בררו האם באפשרותכם לקבל מידע נוסף על התנהלות כלכלית נכונה, עזרה בניהול המוצרים הפיננסיים שלכם או כל שירות אחר.

לדוגמה, בחברת יעקובי ושות' מעניקים ללקוחות מגוון שירותים פיננסיים, חלקם משלימים לייעוץ משכנתאות ומהווים חלק מתהליך לקיחת המשכנתא. בחברה יש מומחים לביטוח שיכולים לבנות ללקוח פוליסת ביטוח דירה ולסגור לו פינה יחד עם לקיחת המשכנתא. זה חוסך עלויות, חוסך זמן ובעיקר מעניק ללקוח שקט נפשי.

האם לניסיון יש ערך עבור הלקוח?

אין ספק שאנשי מקצוע למודי ניסיון הם בעלי פתרונות יצירתיים, ידע נרחב ורשת קשרים מבוססת. עם זאת, גם למי שלא צבר קילומטראז' גבוה בייעוץ משכנתאות יכולה להיות הבנה פיננסית נרחבת, ולא מעט מוחות צעירים מוכיחים שרוח חזקה במפרסים ורעב להצלחה יכולים להביא כל אחד למקומות נפלאים. השאלה היא, האם לכל אחד יש את מה שנדרש כדי לתת לכם את הטוב ביותר עבורכם?

על השאלה הזו לא ניתן לענות באמצעות מספר השנים והגיל. התשובה היחידה היא השורה התחתונה – מה הלקוח מקבל, כמה זה חסך לו, והאם הוא קיבל שירות שגרם לו להיות שבע רצון.

המומחים שלנו זמינים לשאלות או התלבטויות, ואם שקלתם לקחת משכנתא, אל תעשו שום צעד לפני שתבחנו את כל הפתרונות שיש לנו להציע לכם.

את בדיקת הזכאות והייעוץ הראשוני תקבלו במתנה.

/ 5.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן